Recently updated on 23 gegužės, 2024 at 09:56 pm
Atostogos Egipte – gidas
Egiptas – kraštas, kuriame senovės istorija ir šiuolaikinis gyvenimas susipina į vieną. Sfinksai, piramidės ir karališkosios kapavietės yra tik maža dalis to, ką Egiptas gali pasiūlyti smalsiems keliautojams. Plius, Egipte yra daugybė “viskas įskaičiuota” viešbučių. Čia pateikiama santrauka aktualiausių klausimų, tiek iš asmeninės patirties, tiek iš realių atsiliepimų facebook grupėse.
Egiptas orai
Kada palankiausia vykti? Egipte vyrauja dykumos klimatas, todėl daugumoje čia šilta ir sausa. Geriausias laikas kelionei – pavasaris (kovo–gegužės mėn.) ir ruduo (spalio–lapkričio mėn.), kuomet oras yra ne toks karštas kaip vasarą, o turistų mažiau nei žiemos sezono metu.
- Sausis–vasaris: šaltokas, bet malonus oras, daug saulėtų dienų. Vidutinė temperatūra dieną siekia apie 20°C.
- Kovas–gegužė: oras šyla, dienos vidutinė temperatūra gali siekti iki 25–30°C.
- Birželis–rugpjūtis: itin karšta, temperatūros kartais viršija 35°C.
- Rugsėjis–lapkritis: panašus į pavasario orus, vidutinė temperatūra apie 25–30°C.
- Gruodis: vėsesnis, bet vis dar malonus oras, vidutinė dienos temperatūra apie 20°C.
Pinigai
Egipte naudojama valiuta yra Egipto svaras (EGP). Bankomatai plačiai paplitę didmiesčiuose ir turistinėse vietovėse, o keityklos siūlo panašius kursus. Grynųjų pinigų turėjimas yra privalomas mažesniuose miesteliuose ar pirkiniams turguje.
Patartina atsivežti JAV dolerių ar eurų, kurie gali būti lengvai iškeisti į vietinę valiutą valiutos keityklose ar bankuose.
- Ar Egipte galima atsiskaityti EURAIS? Ar važiuojant vertėtų įsigyti dolerių?
Neatsisakė nei nuo tų nei nuo kitų , bet kažkodėl geriau ima dolerius. Tiesa, jie nenoriai ima metalinius eurus, nes jų nepriima Egipto bankai, tai ieško pas turistus arba pas gidus kur išsikeisti į popierinius. //Siūlyčiau turėt dolerių, nes jie skaičiuoja vienas prie vieno. 1 doleris =vienas euras= vienas svaras 2023.05.31
Egiptas lankytinos vietos
Hurgada
- Giftuno sala (Giftun Island) – Populiari nardymo vieta su įspūdingais koralų rifais, tiesiai priešais Hurgadą.
- Fontanų šou (Hurghada Marina) – Vakarų fontanų ir šviesų šou, sukurianti magišką atmosferą vakarui.
- Al Mina Masjid mečetė (Al Mina Mosque) – Architektūriškai žavinga mečetė, atspindinti islamo meną.
- Hurghada Grand Aquarium – Pasimatykite įvairiausias jūros gyvūnes vienoje vietoje. Hurghada Grand Aquarium
- Dolphin World – Delfinų šou ir plaukimas su delfinais, puikus nuotykis visai šeimai.
- Mini Egiptas (Mini Egypt Park) – Įdomus būdas išvysti Egipto stebuklus mažoje erdvėje. Mini Egypt Park
- El Dahar turgus (El Dahar Market) – Tradicinis Egipto turgus, siūlantis įvairius rankdarbius ir vietinius produktus.
Vykstant iš Hurgados
- Luksoras (Luxor) – Kelionė atgal į Egipto faraonų laikus, su Karnako šventykla ir Karalių slėniu. Atstumas: apie 290 km nuo Hurgados.
- Karnako šventykla (Karnak Temple) – Vienas didžiausių senovės šventyklų kompleksų, esantis Luksore.
- Karalių slėnis (Valley of the Kings) – Faraonų kapų kompleksas, įskaitant Tutanchamono kapą, Luksore.
- Sharm El Naga – Nuostabi nardymo vieta su koralų rifais ir jūros gyvenimu. Atstumas: apie 40 km į pietus nuo Hurgados.
- Orange Beach – Ramus paplūdimys, idealus atsipalaidavimui prie jūros.
- El Guna (El Gouna) – Egipto Venecija.
Šarm el Šeik
- Naama įlanka (Naama Bay) – Kurorto centras su aktyviu naktiniu gyvenimu ir puikiais paplūdimiais.
- SoHo aikštė (SOHO Square) – Pramogų ir prekybos kompleksas su naktiniais pasirodymais. SOHO Square
- Šarmo El Šeiko akva parkas (Aqua Blue Water Park) – Vandens parkas su pramogomis visai šeimai.
- St. Catherine’s Monastery – Seniausias dar veikiantis vienuolynas pasaulyje, turtingas istorija ir reikšmingas religiškai. St. Catherine’s Monastery
Vykstant iš Šarm el Šeiko:
- Dahabas (Dahab) – Buvęs žvejų kaimelis, dabar populiarus dėl nardymo vietų, įskaitant Blue Hole. Atstumas: apie 100km.
- Ras Muhammad nacionalinis parkas (Ras Muhammad National Park) – Puiki nardymo ir snorkelingo vieta su įvairia jūros fauna. Apie 50 km.
- Nabq gamtos rezervatas (Nabq Protected Area) – Apsaugota teritorija su unikalia flora ir fauna.
- Raudonosios jūros koralų sala (Tiran Island) – Puiki nardymo vieta su įspūdingais koralų rifais.
- Mount Sinai (Sinajaus kalnas) – Mozės kalnas. Istorinė ir religinė vieta, siūlanti nuostabius vaizdus. Apie 220km. Mount Sinai
- Wadi El Weshwash – Nuostabi gamtos oazė, siūlanti pėsčiųjų žygius – nuostabus dykumos grožis. Apie 180km.
- Kanjonas Salama (Salama Canyon) – Įspūdingas gamtos kūrinys.
Kairas
- Gizos piramidės (Giza Pyramids) – Pasaulinio garso senovės stebuklas, kurio nereikia pristatyti. Čia rasite Cheopso, Chefreno ir Mykerino piramides bei didingą Sfinksą. // Aplankėme, viam gyvenimui išliks atmintyje. Nepakartojami įspūdžiai. 2024.01.23
- Egipto muziejus (Egyptian Museum) – Didžiausias pasaulyje senovės Egipto artefaktų rinkinys, įskaitant Tutanchamono lobius.
- Chano el Chalilio turgus (Khan El Khalili) – Garsusis viduramžių turgus, kur galima įsigyti įvairiausių amatininkų darbų, juvelyrikos ir tradicinių Egipto suvenyrų.
- Saladino pilis (Saladin Citadel) – Įspūdinga istorinė tvirtovė su nuostabiais vaizdais į Kairą, viduje rasite kelis muziejus ir Mohamedo Ali mečetę.
Kita
- Memfisas ir jo kapinynas, įskaitant Saqqara ir Dahšūro piramides – Senovės sostinės liekanos ir svarbios kapavietės, kuriose rasite žymiąsias žingsnio piramides.
- Kruizas Nilu (Nile Cruise) – Romantiškas būdas patirti Egipto kraštovaizdį, leidžiantis iš Kairo į Luksorą ar Asuaną. Tai puikus būdas pamatyti daugybę istorinių vietų iš vandens.
Ekskursijos
Lietuvių facebook grupėse dominuoja šie ekskursijų po Egiptą organizatoriai:
- Julia Mar (facebook grupė Lietuviai Egipte), Sharm el Šeicho kainoraštis / Hurgados kainoraštis 2023.12
- Ekskursijos su Jurgita (Ekskursijos Egipte / amberturas.lt ir admin Facebook grupės Atostogos Egipte)
- Simonas Urnikis (Facebook grupė Egiptas Lietuviams)
- Facebook grupė Ekskursijos Šarm el Šeiche, Hurgadoje ir Marsa Alame
- Facebook grupė Egiptas Šarm El Šeich kelionės
- Facebook grupė Travel Egypt 24 – Ekskursijos Egipte
- Oscar FB puslapis Sharm el Sheike ekskursijos lietuviams
Egiptas viskas įskaičiuota
Labai daug kelionių siūlo į Egiptą “viskas įskaičiuota” keliones į Egiptą. Keletas žymiausių kelionių agentūrų, siūlančių tokias keliones:
- Tez Tour
- Novaturas
- Makalius
- AirGuru
- Coral Travel
- Pasirink Sparnus
- Kelionių Panorama
- Kelionių Akademija
- Baltic Tours
Į Hurgadą skrydžius vykdo Tez Tour, Novaturas, Coral Travel, JoinUp, Anex Tour. Į Šarm El Šeichą skrydžius vykdo Novaturas, Coral Travel, Join Up.
JoinUP Egiptas atsiliepimai iš FB grupių: Viskas puikiai Labai geru laiku skrydžiai. Ryta anksti buvome Hurgadoje, o grįžtant tik 17 val paėmė iš viešbučio. Praktiškai nedingo nei viena atostogų diena.//Viskas super. 3 kart skridau. Kas išalksta, siūlau pasiimti su savim, nes nemaitina. 2024.04.03
Egiptas savarankiškai
Ar esate kas keliavę į Egiptą savarankiškai be agentūtų? Nusipirkę tiesiog bilietus ir užsisakę patys viešbutį. Ar nesaugus toks keliavimo būdas tokioje šalyje? > Atskridus vietoje viešbučiai dar pigiau, nei per booking’ą. Viskas čia saugu, galit drąsiai keliauti ! // Prieš dešimt dienų grįžome iš savarankiškos kelionės į Egiptą. Viešbutį tiek Hurgadoje, tiek Kaire užsisakėme per booking. Skridome su wizzair oro linijomis su persėdimu Milane. Keliavome trys moterys ir jautėmės gana saugiai. Iš Hurgados į Kairą keliavome su Samir Abdalla suorganizuota vip ekskursija aplankant piramides, Egipto muziejų… Sekančią dieną keliaudamos savarankiškai Kaire susidūrėme su visišku taksi vairuotojų nemokėjimu jokios kalbos. Sunkiausiai buvo išsiaiškinti į kokį orouostą pageidavome nuvykti. Visi linkčiojo galvomis, kad žino, o pradėjus važiuoti supratome, kad veža į priešingą pusę. Teko skubiai ieškoti kito taksi… Laimė, kad suspėjome į skrydį. Siūlyčiau transportą užsisakyti viešbutyje, o geriausiai pas kelionių organizatorius, tai bus garantija… Daugiau FB grupėje 2024.02.27
Kiti patarimai
Viza
– Egipto viza (TIK vykstantiems į Hurgadą): 28 EUR/asm. (įklijuojama Hurgados oro uoste);
– Egipto viza vykstantiems į Šarm El Šeichą – įsigyjama TIK Šarm El Šeicho oro uoste (privaloma tik vykstantiems už Sinajaus ribų, kaina apie 28 EUR).
Internetas
Oro uoste atsiėmus bagažą ir praėjus apsaugą bus sim card kioskeliai (Orange, WE).
Mes naudojam “we” , 7 EUR 40gb, bet pradėjo veikti tik ryte, nors sakė, kad po valandos. Girdėjau, jog Orange ryšys geresnis, nors jis keleta EUR brangesnis. 2024.01.31
Įsitikinome, kad pigiausia pirkti oro uoste (prie išėjimo durų prekiauja sim), nes mieste, prie viešbučio, ar viešbutyje dvigubai brangiau. 2024.03.07
Vanduo
Egipte vanduo iš čiaupo savo sudėtimi skiriasi nuo vandens Lietuvoje, ir tai gali sukelti organizmo veiklos sutrikimus. Nepatartina gerti kokteilų su ledukais, nes jie kartais yra gaminami iš vandens iš krano. Taip pat nepatartina vandeniu iš krano valytis dantis. Ir žinoma gerti reikėtų tik geriamą vandenį iš stiklinių ar plastikinių buteliukų.
Uber/inDrive
Uber gerai ir pigu, bet pasitaiko nesąžiningi vairuotojai, jiems rodai programėlę kiek reikia mokėti, o jie rėkia kad čia nesiskaito ir mokėk 10 dolerių, bet nereikia jiems nusileisti, reikia tada parašyti administratoriui apie tokį vairuotoją, juos tada meta lauk. Aišku jei normalus vairuotojas negaila ir arbatpinigių palikti.//InDrive pabandykit, gidė rekomendavo naudoti. Kelis kartus važiavom, tai viskas buvo gerai! 2024.01.27
Egiptas atsiliepimai / patarimai
Negerkite vandens jų, nesiplaukite dantų su vandeniu iš krano. Būtinai pasiimti gerųjų bakterijų, būtinai kremas nuo saulės, ir po nudegimų. Mes ką tik grįžę iš Egipto, tai kremo sunaudojom 3-se 3-4 buteliukus.
Svarbiausia iš nieko nieko neimti, nes ką beduotų, net jei ir sako dovanų, tai kainuos. Žinoti žodį “bakšiš” – arbatpinigiai. Prašo visur ir už viską, net jei pasisiūlys jus nufotografuoti. Kainos bent 4 kartus padidintos, reikia dėl visko labai stipriai derėtis. Jei įtikinamai parodysit, kad per brangu ir tikrai nepirksit, kaina kris greičiau. Jei klaus kelintą kartą Egipte ir kiek jau laiko esat, sakykit penkioliktą ir visus jų bajerius jau žinot. Atsakymas – pirmą pašešiagubins kainą. Na ir taip toliau. O vežtis pinigų reikia tiek, kiek negaila išleist, nes vis tiek ką nors nereikalingo įkiš. O šiaip nėra ten brangu. 2024.04.04