Recently updated on 6 liepos, 2024 at 06:38 pm
Tunisas atsiliepimai
Tunisas (Tunisia) yra Šiaurės Afrikos šalis, kuri yra žinoma dėl savo viduržemio jūros pajūrio, dykumų, istorinių paminklų ir turistinių lankytinų vietų.
Kur randasi Tunisas?
Tunisas yra valstybė Šiaurės Afrikoje. Šiaurėje jis ribojasi su Viduržemio jūra, vakaruose – su Alžyru, o rytuose – su Libija.
Tunisas lankytinos vietos
- Karthago – senovės miestas, kurio išlikę griuvėsiai laikomi UNESCO pasaulio paveldo objektu. Čia galima pamatyti romėnų teatrą, forumą ir kitus istorinius paminklus.
- El Jem Colosseum – didžiausias Romos imperijos amfiteatras Afrikoje. Tai taip pat UNESCO pasaulio paveldo objektas.
- Kairouanas miestas – vienas seniausių miestų Šiaurės Afrikoje, turintis didelę istorinę ir kultūrinę vertę. Čia galite pamatyti al-Qarawiyyin mokyklą, kuri laikoma seniausiu pasaulio universitetu.
- Sidi Bou Said – tradicinis medinis Tuniso miestelis su gražiu vaizdu į Viduržemio jūrą. Čia galite pasimėgauti Tuniso architektūros stiliumi ir kraštovaizdžiu.
- Bardo Nacionalinis muziejus – vienas geriausiai išlikusių arabų pasaulio mozaikų kolekcijų. Jame galima pamatyti daugybę Tuniso meno kūrinių.
- Dougga – senovės miestas su gerai išlikusiais Romos imperijos laikais pastatytais paminklais. Tai taip pat UNESCO pasaulio paveldo objektas.
- Hammamet – kurortinis miestas su ilgu paplūdimiu ir skaidria jūra. Čia galite pasimėgauti vandens sportais, ramia aplinka ir Tuniso maistu.
- Matmata – senovės trogloditiniai namai, kurie buvo apgyvendinti žmonių nuo seniausių laikų. Tai taip pat filmavimo vieta žinomam filmui “Žvaigždžių karai”.
- Medinas – Tuniso senamiesčiai, kuriuose galima rasti daugybę krautuvėlių su vietinių amatų ir produktų, tokių kaip kilimai, keramika, arbatos rinkiniai ir pan.
- Tozeur oazė – viena iš didžiausių ir gražiausių Tuniso dykumos oazių, kuriame yra daugybė palmių sodų ir senovės grotų. Tai taip pat filmavimo vieta žinomiems filmams, tokiems kaip „Anglas ligonis“.
Tunisas orai
- Vasaros mėnesiais orai Tunise yra labai karšti ir sausi, su vidutine temperatūra dieną siekiančia apie 30-35 laipsnius Celsijaus. Karštis gali būti intensyvesnis vidaus šalyje, tokiuose regionuose kaip Saharos dykuma.
- Rudens ir pavasario mėnesiais (kovas-gegužė ir rugsėjis-lapkritis) Tunisas yra malonesnis, su vidutine temperatūra dieną siekiančia apie 20-25 laipsnius Celsijaus, tačiau vakarais ir naktimis gali būti vėsoka.
- Žiemos mėnesiais (gruodis-vasaris) Tunisas yra vėsesnis ir drėgnesnis, su vidutine temperatūra dieną siekiančia apie 15 laipsnius Celsijaus, o vakarais ir naktimis temperatūra gali kristi iki 5-10 laipsnių Celsijaus.
Iš facebook grupės atsiliepimų apie orus:
- Kovo mėnesį tikrai neapsimoka, nes dar ne turistų sezonas, o ir oras ne superinis bus. Turistų sezonas prasideda nuo gegužės mėnesio ir jau daugelis pramogų turistams bus atidarytos, o oro temperatura iki 30 laipsnių šilumos
- Jūra balandžio mėnesį bus šalta (16-18 laipsnių). Orai – kaip pasiseks…. 17-21 dieną. Į Tunisą reikia keliauti nuo gegužės pabaigos iki rugsėjo pabaigos.
- Gegužės mėn vanduo vėsokas, 20-23. Saulė kaitri, orai šilti, vakare gali prireikti megztuko.
- Viskas ten gerai rugpjūčio mėn. Oras +-33 šilumos. Bet nebuvo lb karšta, nė vienas iš mūsų nenudegėme. Šiluma ten jaučiasi kitaip nei LT.
- Rugpjūtis Tunise yra pats karščiausias mėnuo.
- Oras buvo super. Buvom spalio 12-19 d. Orai buvo 28-31 laipsnių. Bet tais metais oras rudenį buvo šiltas visur.
Tunisas kelionės
Yra nemažai kelionių agentūrų, organizuojančių keliones į Tunisą (Novaturas, Baltic Clipper, CoralTravel, West Express, Makalius ir t.t.).
Savarankiškai keliauti irgi tikrai įmanoma, bet reikėtų pasiskaičiuoti ar finansiškai apsimoka.
Skrydžiai į Tunisą savarankiškai
Šiuo metu pigiausi skrydžio bilietai iš Vilniaus į Tunisą:
Viešbučiai Tunise
Booking.comDaug atsiliepimų apie Tuniso viešbučius galima rasti FB grupėse, arba Tripadvisor (su realiomis nuotraukomis iš viešbučių).
Tunisas atsiliepimai
Atostogos Tunise – atsiliepimai iš facebook grupių:
Apie dykumą
- Sachara puiku, kupranugarių imti nebūtina. El Jam aplankomas ekskursijos į Sacharą metu.
- Į Saharos dykumą dviem dienom butinai keliausit kupranugariais kopomis važiuosit su džipais, pasitiksit saulę prie nuostabaus ežero, aplankysite vietinius gyventoju urvus apsistosit vidury dykumos esančiame viešbutyje, labai patiko ir paliko gerus prisiminimus
- Vienintelis įspūdį palikęs dalykas – dviejų dienų kelionė į Sacharos dykumą. O šiaip, negrįščiau į Tunisą. 2023.05
- Vienos dienos ekskursijos į saharą nėra. Manau, kad ir neįmanoma. Nes iki Sacharos nuo pvz. Souso kurorto yra daugiau nei 400km. O kur dar aplankomos vietovės, sustojimai kavos pertraukėlėm ir tt. 2022.04
Apie apsirengimą
- Tunisas labai europietiska valstybė, todėl niekas ten nesirengia, kaip kokiam Afganistane renkitės, kaip norit ir ka norit.
- Gali dėti, ką nori…problemu nėra.
Apie ekskursijas
- Ekskursijos į zoologijos parką; dviejų dienų kėlionė į Sacharą; iškyla laivu; Ei Džemas; Kartagina – Sidi Bou Saidas: Verta aplankyti visas išvardintas vietas, tikrai labai vertos dėmesio. Zoologijos sodas taip pat neblogas, didelė teritorija, vyksta turistams afrikiečių pasirodymas. Bet jeigu karšta bus galite daug gyvūnų nepamatyti. Beje taip pat vyksta pasirodymas su ruoniais kai kuriuos gyvunus galima paliesti ir pamaitinti, kas man asmeniškai nepriimtina.
- Prieš savaitę grįžome iš Tuniso, vykome su Novaturu. Viskas puiku, ir tikrai saugu. Į sostinę vykome su ekskursija, o po Hamametą vaikštinėjome vieni. Kelis kartus prisistatė vietiniai, pamatę viešbučio apyrankę. Visų dainelė buvo ta pati: “aš esu virėjas iš jūsų viešbučio, kepu rytais jums kiaušinienę. Gal jums parodyti senamiestį, sesers parduotuvę, kurioj viskas labai pigu…” Ko gero čia pas juos paskutinis topas su tais virėjais Tiesiog nekreipkite dėmesio. Tunise mažiau įkyrūs nei Egipte. Bent jau mums taip pasitaikė . 2023.05
Apie pinigus
- Daugumoje vietų galima atsiskaityti tiek eurais, tiek doleriais (vertėtų išsikeisti smulkiau, kadangi grąžos gali neturėti). Viešbučių registratūrose galima išsikeisti valiutą (neimamas komisinis mokestis). Bankomatuose gali tekti susimokėti už išgryninimą (berods iki 10 dinarų);
- Vežiesi eurus ir jei nori keitiesi viešbutyje į Tuniso dinarus. Arba atsiskaitai kortele.
- Lietuvoje nėra jų valiutos. Mes keitėm viešbuty, o daugumoj atsiskaityti galima kortele. Pagrinde tik jų valiuta arbatpinigius davinėjom eurais 1-2€. 2024.04.11
Apie vairavimą
- Mašiną nuomuojamės, apsimoka, jei esate stiprių nervų, greitos reakcijos vairuotojas, nes eismas miestuose be taisyklių, su daug signalų :). Piestieji į kelią įšoka bet kada, motoroleriai dažnai važiuoja prieš eismą, bet pasikartosiu, tikrai apsimoka, pamatysite tikrą Tunisą. Su ekskursijomis tikrai tiek nepamatysite.
Apie taxi
- Nuo sostinės iki Sidi Bou Said taksi kainuoja 15-16 dinarų, jei važiuojama su taksometru. Tai iki 5 eurų. Keliaujant dviese ar trise, traukinuku net neapsimoka važiuoti – taksi daug greičiau. Tik gali užtrukti rasti sąžiningą taksistą, kuris įjungtų taksometrą. 2023.06
Dėl vizos
- Vizos nereikia, pasas turi galioti ne mažiau kaip 6 mėn. po grįžimo iš kelionės.