Augustavas lankytinos vietos

2024-05-23

Recently updated on 23 gegužės, 2024 at 10:04 pm

Augustavas lankytinos vietos

Augustavas (Augustow, Augustovas) – kurortinis Lenkijos miestelis, įsikūręs tarp miškų ir ežerų bei garsėjantis savo kanalais. Kartais jis vadinamas ,,Lenkiškąja Venecija“. Nuo Vilniaus jis nutolęs apie 215 km, tai yra apie 3 valandos automobiliu (nuo Kauno apie 170 km, tik 2 val), todėl tai yra puikus pasirinkimas savaitgalio kelionei.

Pramogos Augustave

Ką pamatyti Augustave?

 • Augustavo kanalas jungia Nemuno ir Vyslos upes. Tai turbūt pati populiariausia pramoga Augustave. Galite rinktis teminius, privačius, trumpesnius ar ilgesnius pasiplaukiojimus ežerais ir kanalu. Kainos priklauso nuo maršruto. Laivų, laivelių, gondolų, katamaranų pasiūla didžiulė, galima pirkti bilietus tiesiog vietoje. O jei iš anksto internetu pvz.:
  • Plaukimas iki Studzieničnos (įeina plaukimas šliuzais ir 20 min sustojimas Marijos šventovėje) kainuoja 60 PLN.
 • Studzieničnos Dievo Motinos sanktuariumas. 1999 m. šiame sanktuariume lankėsi popiežius Jonas Paulius II, kuriam vėliau šioje vietoje buvo pastatytas paminklas.
 • Vandens čiuožykla ir kitos pramogos prie vandens. Miesto paplūdimys yra gerai prižiūrimas ir sutvarkytas. Ežero pakrantė smėlėta, krantas yra lėtai gilėjantis (labai tinka su vaikais). Sezono metu dirba gelbėtojai, veikia daug kavinių bei užkandinių.

Taip pat Augustove yra populiari pagrindinė miesto gatvė, paplūdymiai, turgaus aikštė, koplytėlės ir t.t. Augustavas – ežerų kraštas, tdoėl čia populiaru plaukioti baidarėmis. Taip pat yra daug gerų dviračių takų.

Kitos lankytinos vietos netoliese

 • Vygrių vienuolynas yra viena iš lenkų katalikų bažnyčių architektūros perlų, esanti Bialystoko apskrityje Lenkijoje. Šis vienuolynas garsėja ne tik savo išskirtiniu architektoniniu stiliumi, bet ir įdomia istorija bei kultūrine reikšme. Jame yra puikiai išsaugotos renesansinės freskos, dekoratyviniai elementai ir senovės meno kūriniai, kurie liudija praeities amžius. Tai ne tik dvasinis ir kultūrinis centras, bet ir puiki galimybė pažinti istoriją bei meno kūrinius.
 • Vygrių siaurasis geležinkelis yra ypatingas dėl savo senovinės “dvasios” ir nuostabaus gamtos grožio maršruto. Šis siaurasis geležinkelis yra vienas iš seniausių turistinių traukinių maršrutų Lenkijoje. Maršrutas trunka apie 2.5 valandas, per kurias galima mėgautis įspūdingais miško peizažais, kalnų vaizdais ir kultūriniais paveldais.
 • Senovės baltų genčių (jotvingių bei prūsų) gyvenvietė atskleidžia unikalų istorinį ir kultūrinį paveldą Lenkijos teritorijoje. Tai svarbi vieta, kurioje galima sužinoti daugiau apie baltų kultūrą, gyvenimo būdą ir paveldą. Ši genčių gyvenvietė gali būti puikia galimybe įsivaizduoti, kaip gyveno senovės baltai, jų kasdienybę, meno išraišką ir bendruomeninį gyvenimą.

Kur pavalgyti Augustave

 • Kaktusik karčema (4.3) – tradicinis maistas. Didelėje teritorijoje išsidėsčiusi kavinė su vaikų žaidimų aikštele, pramogomis.
 • Ogrodek Pod Jabłoniami (4.5) – geras aptarnavimas, skanus maistas ir didelės porcijos. Įdomūs patiekalai, pvz. koldūnai su lydeka.
 • Fisza Tawerna & Bar (4.5) puikus ir greitas aptarnavimas. Graži aplinka, nors nėra labai pigu, bet verta aplinkos mėgavimosi. Stilinga aplinka, maistas tikrai skanus, o aptarnavimas superinis.
 • Smażalnia Ryb Gospodarstwo Rybackie (4.5) Vieta unikali, galima sėdėti ežero terasoje. Šviežia žuvis, didelės porcijos.
 • ABRO (4.5) – tradicinė užeiga. Turi vaikų žaidimų kambarį.

Su vaikais

Augustavo miesto centre, netoli prie pėsčiųjų alėjos ir kanalo yra labai puiki žaidimų aikštelė vaikams. Augustavo mieste vasaros metu veikia keli batutų parkai. Įvairios pramogos vaikams (žaidimų automatai, atrakcionai, Lemur virvių parkas). Daugiau apie Augustavo pramogas vaikams.

Augustavas prekybos centrai

Populiariausios maisto parduotuvės: “Food outlet” maisto bazė, “Kaufland” ir “Bedrionka”. Įprastai visos parduotuvės sekmadieniais yra uždarytos (išskyrus prekybos sekmadienius). Svarbu prieš kelionę į savo mobiliuosius telefonus atsisiųsti lenkiškų maisto prekių parduotuvių (Biedrionka, Kaufland, Lidl) elektronines nuolaidų korteles. Taip galima ženkliai sutaupyti ir pasinaudoti tokiomis akcijomis kaip pvz. 50% nuolaida.

REDMILL prekybos centre yra populiarių avalynės bei drabužių parduotuvių, kur dažnai vyksta išpardavimai:

 • CCC – avalynė,
 • KIK – drabužiai bei namų apyvokos prekės,
 • Pepco, House, Sinsay – nebrangūs drabužiai ir kitos prekės,
 • SMYK – vaikiškos prekės,
 • Martes – sporto prekės,
 • Tedi – įvairios smulkmenos (žaislai, namų apyvokos prekės).

Apteka Gemini – viena populiariausių vaistinių Augutave, ji yra netoli aukščiau minėtų parduotuvių. Kainos gerokai pigesnės nei Lietuvoje, čia galioja ir lietuviški popieriniai receptai.

Kur apsistoti

Vienas populiaresnių ir prabangesnių variantų: Hotel Warszawa Spa & Resort – viešbutis su pusryčiais, vidaus baseinu, lauko pramogomis (dviračiai, vandens slidės ir pan) ir nuostabia panorama į Necko ežerą. Iki miesto centro (apie 2 km) veda pasivaikščiojimo takas palei ežerą. Naktis 2 asmenims kainuoja apie €100. Šis viešbutis turi labai daug teigiamų atsiliepimų iš lietuvių (Jaukus viešbutis šalia ežero, didelis gražus kambarys, spa erdvė, vaikų žaidimų kambarys 2 a., žaidimų aišktelė lauke, gausūs pusryčiai, skani vakarienė, malonus personalas).

Kiti Augustavas SPA viešbučiai:

Sanatorium Uzdrowiskowe Augustów – labai gera vieta, prie miško, ant ežero kranto. Švarus, ramus ir jaukus viešbutis, skanūs pusryčiai. Didelis pasirinkimas įvairių gydomųjų procedūrų. Turi didelį baseiną.

Pałac na wodzie Falkowski Medical & SPA & Conference – rami vieta šalia kanalo, gražus pastatas, paslaugus personalas:

Kiti variantai, geriausia kaina:

Booking.com
0 0 balsų
Įvertinimas
guest

0 Comments
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
kelioniu-atradimai.lt
Register New Account
Reset Password
Compare items
 • Total (0)
Compare
0