Patarimai keliaujantiems į Jordaniją

2024-04-05

Recently updated on 5 balandžio, 2024 at 09:21 pm

Patarimai keliaujantiems į Jordaniją

Jordanija, tai šalis su tūkstantmečius besitęsiančia istorija, įspūdingais gamtos stebuklais bei svetingais vietiniais gyventojais. Pilnas valstybės pavadinimas yra Jordanijos Hašimitų karalystė. Šalis ribojasi su Izraeliu, Saudo Arabija, Iraku ir Sirija. Nors artimieji rytai gali neatrodyti labai saugi kryptis, Jordanija per eilę metų išlieka stabili ir saugi keliautojams šalis.

Ar reikia vizos į Jordaniją?

Taip, bet gauti vizą yra paprasta. Iš anksto internetu įsigijus Jordan Pass, vizos mokestis jau būna įskaičiuotas. Neturint Jordan Pass už vizą reikia sumokėti vietoje (40 JD). Daugiau apie Jordanijos vizą ir kitus reikalingus dokumentus – URM puslapyje.

Jordan Pass

Jordan pass – tai toks bilietas, kurį įsigijus, nebereikia mokėti už Jordanijos vizą, įėjimą į Petrą ir dar virš 40 lankytinų objektų visoje Jordanijoje.

Jordan Pass galima naudotis tik jeigu ketinate Jordanijoje praleisti ne mažiau kaip tris naktis. Jordan Pass kaina yra nuo 70 iki 80 JD (92 iki 105 EUR), priklausomai nuo to, kiek dienų planuojate būti Petroje. Daugiau apie Jordan Pass.

Ar verta įsigyti Jordan pass? Daugumos atsakymas yra paprastas, jei ketinate vykti į Petrą, tada tikrai apsimoka, jei ne – tada greičiausiai gali ir neapsimokėti, reikia pasiskaičiuoti.

Mobilus ryšys

Mobiliojo ryšio korteles galima nusipirkti oro uoste:

  • „Zain“ mobiliojo ryšio kortelė. Šios kompanijos kortelės ryšys ir internetas turėtų veikti visur, išskyrus dykumoje Vadi Rume.
  • „Orange“ mobiliojo ryšio kortelė. Šis tinklas gerai veikia tik šalies sostinėje Amane, visur kitur ryšio pasiekiamumas prastokas.

Kada geriausia aplankyti Jordaniją

Paprastai geriausias laikas aplankyti Jordaniją yra pavasarį (nuo kovo iki gegužės) arba rudenį (nuo rugsėjo iki lapkričio). Oras yra švelnesnis, o tai reiškia, kad bus galima lankyti tokias ikonines vietas kaip Petra ar Wadi Rum nenudegant saulėje.

Alkoholis Jordanijoje

Jordanija yra musulmoniška valstybė. Alkoholio vartojimas viešose vietose yra draudžiamas (bet galima vartoti licencijuotuose restoranuose). Alkoholis Jordanijoje yra brangus.

Jordanija lankytinos vietos

Jordanija – šalis, kuri kupina pasakiškų vietų ir kultūrinio paveldo. Tarp daugelio nuostabių vietų, kelios išsiskiria ypatingu grožiu ir istorine reikšme:

Petra

Petra, tarsi iš uolų iškylanti pasaka, pritraukia tūkstančius lankytojų savo stulbinančia architektūra. UNESCO pasaulio paveldo objektas, tai tikras gamtos ir žmogaus bendradarbiavimo šedevras. Čia verta atvykti jau nuo pat ryto. Tokiu būdu išvengiama minios ir galima visapusiškai pasinerti į šią unikalią vietą.

Wadi Rum Dykuma

Wadi Rum dykuma – kitas nuostabus pasaulio stebuklas. Jos begaliniai smėlio pakilimai ir gamtos grožis pritraukia nuotykių ieškančius keliautojus. Tai vieta, kur galima pajusti dykumos dvasią ir pasinerti į ją iš visų kampų.

Negyvoji jūra

Negyvoji jūra – pasaulinio lygio unikumas. Jos vanduo yra toks sūriai tirštas, kad leidžia žmonėms lengvai plūduriuoti ant vandens paviršiaus.

Amanas

Amanas, šalies sostinė, pulsuoja gyvenimu ir istorija. Moderni infrastruktūra subręsta šalia senovinių paminklų, o triukšmingas turgus kviečia pasinerti į spalvingą vietinių prekių ir skanėstų pasaulį.

Akaba

Akaba, žinoma kaip Raudonojoje jūroje esantis rojus, kviečia nardyti ir tyrinėti po vandeniu esančius stebuklus. Čia galima atrasti spalvingus koralų rifus ir įvairiausias jūros gyvūnų rūšis.

Jordanija atsiliepimai

Ar keliauti į Jordaniją saugu? Keletas atsiliepimų:

Tikrai saugu ar bent jau saugiau nei Europoje. Buvau daugybe kartu. Bet nesirinkite atviru rūbų – mažiau turistinė Jordanija konservatyvi. Aš tikrai nesirinkčiau jokių privačių gidų (čia nepatyrusiems keliautojams). Petra, Jerash, Amanas, Negyvoji jūra, bet man labiausiai patiko naktis Wadi rum dykumoje – čia jau reikės pasieškoti kas veža (vasarą bus per karšta).

Keliavau viena – labai saugu ir gerai jautiesi, ypač po Tuniso ar Egipto, kur priekabiaujama prie moterų. O aplankyti reikia sostinę, wadi dykumą, aišku Petrą ir negyvą jūrą. Visur keliavau autobusu ar taxi share.

Iš Izraelio i Jordaniją nuomojamu automobiliu išvykti neleidžia.// Mes nuomavomės mašiną Izraelyje ir sugalvojom važiuoti į Jordaniją, tai mūsų neįleido. Pasakė, kad su nuomotom mašinom važiuoti negalima.

Labiausiai apsimoka Jordanijoje nuomotis mašiną. Keliai pakankamai geri. Mes per savaitę apvažiavom pagrindinius taškus. Kelionė atgal buvo iš Aqabos su sustojimu ir išsimaudymu Dead Sea ir tada Amman viešbutis. Užtruko viskas kartu apie 5 val. man rodos. Aqaba dar toliau nei Petra gerokai. Mes dead sea radom public beach, labai viskas super tik purvo nebuvo, bet public beach reikia savo vandens turėt, kad druską nusiplauti 🙂. Arba derėtis su beduinu dėl šlangelės, kuri jis vadina dušu ir prašo 12 JOD.

Skrydžiai į Jordaniją

Šiuo metu tiesioginiai skrydžiai iš Lietuvos į Jordaniją nevykdomi.

Su persėdimu galimi tokie skrydžiai:

0 0 balsų
Įvertinimas
guest

0 Comments
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
kelioniu-atradimai.lt
Register New Account
Reset Password
Compare items
  • Total (0)
Compare
0