Zakopanė lankytinos vietos

2024-05-22
mountains, morskie oko, poland
roller coaster, kasprowy wierch, buried

Recently updated on 22 gegužės, 2024 at 09:26 pm

Zakopanė lankytinos vietos

Zakopanė – miestas Lenkijos pietuose, Tatrų kalnų pašonėje. Tai aukščiausiai virš jūros lygio esantis miestas Lenkijoje.

Krupowki gatvė – pagrindinė turistinė gyvybinga miestelio gatvė. Čia galima mėgautis tokiomis pramogomis kaip pasivažinėjimas karieta, ar nuotrauka su meškiuku, yra Tatrų muziejus, o gatvės viduryje – atsiveria gražus vaizdas į Giewont kalną. Čia yra daug restoranų ir suvenyrų parduotuvių. Zakopane pagrindinė gatvė šiuo metu (live camera).

Zakopanės kalnai

 • Morskie Oko ežeras (“jūros akis”) – fantastiško grožio ežeras Tatrų kalnų pasuptyje. Tai didžiausias ežeras Tatrų kalnuose. Kaip pasiekti Morskie Oko? Reikėtų nuvykti iki Pelenica Bialczanka (automobiliu arba autobusu). Automobilio parkavimą galima iš anksto nusipirkti internetu (piko dienomis gali nebūti vietų, o ir pigiau). Nuo Pelenica Bialczanka galima eiti pėsčiomis (2-2,5h) arba važiuoti arkliais (50zl, 1h). Takas asfaltuotas (9 km). Bilietas į Tatrų nacionalinį parką 2024m. sezoną kainuoja 10 zl žmogui. Toliau galima eiti link Czarny Staw ežero (čia jau sunkesnis ėjimas). Labai populiari lankytina vieta, taigi dažniausiai visada daug žmonių 🙂
 • Giewont kalnas (Gievontas). Viršūnė 1895m. Pakankamai sunkus kelias (miškai, akmenys, upės), bet ir įdomus (pvz. sunkiau į Giewont užlipti negu iki Morskie Oko nueiti).
 • Gubalowka kalnas (Gubaluvka). Į viršūnę (1129 m.) galima pasikelti funikulieriumi, kuris yra pagrindinės Kuprowski gatvės pabaigoje. Dauguma buvusių rekomenduoja bilietus iš anksto nusipirkti internetu, nes vietoje dažnai būna eilės. Gubaluvkos kalnas keltuvas kaina į abi puses kainuoja 35 zl suaugusiam (28 zl vaikams iki 15 metų studentams su ISIC, bei senjorams virš 65m.)
 • Kasprowy Wierch 1987m (Kasprovo viršūnė) yra viena labiausiai lankomų viršūnių visuose Tatruose. Į ją pasikelti gali net ir maži vaikai, nes veikia modernus keltuvas (Cable car), kuris užkelia per maždaug 15 min. Bilietus galima pirkti internetu iš anksto (Kasprovo viršūnė keltuvas bilietai), nes vietoje dažnokai būna didelės eilės. Kasprovo viršūnė keltuvas adresas: Kasprowy Wierch Cable Railway – Ground Station Kuźnice 14, 34-500 Zakopane, Lenkija (maždaug 4 km nuo Krupowki/centro). Privažiuoti prie pat neišeina, parkuotis reikėtų kažkur Kužnice, pvz. čia. Nusileidimas nuo Kasprovo viršūnės – viena gražiausių trasų Lenkijos Tatruose. Kasprovo viršūnė keltuvas darbo laikas.
 • Rysy kalnas yra aukščiausias kalnas Tatruose (2503 m.), jis yra išsidėstęs ant Lenkijos – Slovakijos sienos. Šiaurės vakarų viršukalnė (2499 m.) – aukščiausia Lenkijoje. Patogiau, lengviau į kalną kopti iš Slovakijos pusės. Iš Lenkijos pusės trasa yra sudėtingesnė, veda statesniu maršrutu. Kopti reikėtų nuo Morske Oko ežero, viso apie 26-30 km, paskutinė atkarpa (apie 1 val.) – su grandinėmis. Trasa aprašyta čia.
 • Strazyska slėnis – galima nuo Zakopanės miestelio nukeliauti pėsčiomis, tinka su vaikais. Atsiveria vaizdas į Giewont kalną.
 • Dolina Kościeliska, arba Kościeliskos slėnis – įdomus maršrutas Tatrų slėniu. Kelyje yra urvų (Mroźna urvas su nuostabiais stalaktitais ir stalagmitais), karstinis šaltinis. Einant dar toliau – Smerczyński tvenkinys.

Kalnų maršrutus patogu matyti per Komoot programėlę.

Visos Zakopanės kalnų trasos – alltrails.com. Matosi visas trasų žemėlapis, taip pat galima filtruoti pagal trasos sunkumą, ilgį kilometrais ar keliavusių įvertinimą bei atsiliepimus.

Tiesioginiai vaizdai iš kalnų, matomumas nuo kalnų – gali padėti apsispręsti esant abejotinam orui, ar verta keltis/lipti ir pan.

Zakopane terminiai baseinai

 • Termy Zakopianskie (buvęs pav. Aqua Park Zakopane, Zakopanės vandens parkas) – 2 lauko baseinai su terminiu vandeniu.
 • Terma Bania (Bialka Tatrzanska, 22 km nuo Zakopanės) – 8 terminiai vidaus ir lauko baseinai 34 – 38° C. 2,5h apsilankymas Fun (kalneliai) ir Relax (vidaus ir lauko baseinai) zonose kainuoja 85-95 PLN (apie €21) suaugusiam žmogui.
 • Termy Bukovina (Bukowina Tatrzanska, 15 km nuo Zakopanės) – 13 terminių vidaus ir lauko baseinų. 3,5h.
 • Chocholowskie Termy (Chocholow, 17 km nuo Zakopanės) – didžiausias terminių baseinų kompleksas Lenkijoje, 30 terminių baseinų.
  • Atsiliepimas iš FB: Aplankėme terminius baseinus Chocholove – labai geros kainos šeimai. Parkas tikrai didelis, daug baseinų, džakuzi, atskirai baseiniukai su sieros turinčiu mineraliniu vandeniu ir baseinas, norintiems pakvėpuoti jodu. Dideli baseinai lauke pirmame ir antrame aukšte su srovėmis, fontanais, 2 čiuožyklos ( man nuo jų adrenalino pakako 😁). Nemaža zona mažiems vaikučiams. Tikrai šiltas vanduo baseine ir netgi karštas mažuose baseiniukuose. Kadangi buvome ketvirtadienio pavakary, vietos pakako visiems lankytojams, be jokių grūsčių.
 • Termy Szaflary (Szaflary, 17 km nuo Zakopanės) – 4 terminiai baseinai 30 – 38°C.
 • Termy Goracy Potok (Szaflary, 17 km nuo Zakopanės) – 21 mažų terminių lauko baseinų 34 – 40 ° C. Yra vaikų zona, taip pat trys nusileidimo kalneliai suaugusiems ar paaugliams.

Šalia terminių baseinų dauguma šių išvardintų vietų turi ir įvairių kitų atrakcijų, kaip nusileidimo takeliai, saunos, džakuzi ir t.t.

Kitos atrakcijos

 • Upių slalomas, raftingas
 • Gravitational slide (Gubalowka)
 • Oscypek muziejus

Visos dienos turai (paima nuo viešbučio):

Su vaikais

Kelionė į Zakopanę su vaikais? Priklauso nuo vaikų, bet aplamai vykti į Zakopanę su vaikais gali būti labai geras variantas. Galima rinktis lengvesnius kalnų/slėnių maršrutus, o iki Morskie Oko važiuoti arkliuku. Šiame alltrails.com puslapyje galima pasirinkti paieškoje trasos sunkumo lygį (su vaikais – easy), ilgį (pvz. iki 6 km) ir tada rinktis pagal nuotraukas ir aprašymus. Zakopane trasos su vaikais – pvz. Rusinowa polana, dolina Strąžyska, labai lengvos trasos, o vaizdai nuostabūs. Kiek sudėtingesnė, bet įveikiama didesniems vaikams Five Polish Ponds Valley detaliai aprašyta čia. Taip pat yra kalnų, kur galima kilti keltuvu (pvz. Gubalovka). Plius, akvaparkas ir terminiai baseinai tikrai vaikams patiks. Dar yra batutų ir kitų atrakcijų parkas Letnia Zabawa.

Kelionė į Zakopanę automobiliu

Kelionė į Zakopanę automobiliu trunka apie 11-12 valandų.

Galimas maršrutas galėtų būti: Varšuva – Krokuva – Veličkos – Zakopanė – Energylandia – Varšuva. 2023 metų vasaros savaitės kelionės maršrutas aprašytas čia: Kelionė į Zakopanę su vaikais.

Pakeliui galima aplankyti:

Pinigai

Ar reikia turėti zlotų, ar galima kortele visur atsiskaityti? Panašiai kaip Lietuvoje, tik grynaisiais galima atsiskaityti gatvės prekyboje, parkinge pas vietinius. Visur kitur – galima atsiskaityti ir kortele. Kaip dauguma pataria – geriausias kursas su revolut kortele. Išsikeisti pinigus galima pasienyje.

Kur apsistoti Zakopanėje

 • Iš FB: gal galėtumėt pasidalinti viešbučiais, kuriuose verta apsistoti Zakopanėje su vaikais?

Rekomenduoju Zakopanėje Tatra hotel – vaikams patiko, yra pramoga baseinai pirtys druskų kambariai boulingas biliardas. 2024.03

 • Iš FB: Gal galit rekomenduoti apartamentus, namą aplink Zakopanę? Iki 10 asmenų.

Ballada, labai rekuomenduoju. Ten butai, visko yra, kaina tinkama, netoli centro, per booking. 2024.03

Booking.com
0 0 balsų
Įvertinimas
guest

0 Comments
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
kelioniu-atradimai.lt
Register New Account
Reset Password
Compare items
 • Total (0)
Compare
0