Kelionė į Zakopanę su vaikais

2023-08-19

Kelionė į Zakopanę su vaikais

Mūsų kelionė į Zakopanę su vaikais, arba dar galima sakyti kelionė automobiliu po Lenkiją (Kaunas – Varšuva – Krokuva – Energylandia – Zakopanė) vyko liepos mėn 2023 metais. Planavimui padėjo daug informacijos internete, taip pat kelionių facebook grupės (susisteminta informacija šiame Zakopanė lankytinos vietos straipsnyje). Taip pat planuojant naudojomės wanderlog.com puslapiu/programėle – labai patogu susidėlioti viešbučius, planus, lankytinas vietas, o paskui kelionėje viską sekti programėlėje. Viešbučių rezervacijas galima nusiųsti į programėlę iš el. pašto dėžutės ir jos automatiškai susidėlioja pagal rezervacijos dienas. Taip pat čia galima planuoti ir matyti išlaidas pagal kategorijas. Keliavome šeima su 7 ir 11 metų mergaitėmis.

Varšuvos senamiestis

Pirma diena. Važiuojame iš Kauno iki Varšuvos, pakeliui sustojame degalinėse ar McDonalds. Kelionė be sustojimų truktų iki 5 val, Varšuvoje būname apie 15h popiet. Apsistojame JessApart– Babka Tower Apartment (8 vietų apartamentai 2 šeimoms). Kol laukiame atvykstančių draugų, visiškai šalia apsilankome parduotuvių centre Westfield Arkadia. Pakankamai pigiai apsiperkame (pvz. vaikams batų ccc parduotuvėje). Tada einame į senamiestį – apie pusvalandis kelio pėsčiomis (2,7 km). Aplankome senamiesčio turgaus aikštę bei pasivaikštome pagrindinėmis senamiesčio gatvėmis. Visai vakare vos spėjame prie šviečiančių ir muzikuojančių fontanų Multimedialny Park Fontann.

Koperniko muziejus

Antra diena. Einame pėsčiomis iki Koperniko muziejaus. Kaina 42zl suauguasiam ir 29zl vaikui, viso 142zl (apie 32 eur) šeimai. Gerai, kad bilietus turėjome iš anksto nusipirkę internetu, nes jau iš vakaro nebuvo vietų. Pagal nurodytą biliete laiką galima įeiti per valandą laiko, tai dar užkandame vietos valgykloje. Koperniko muziejus vaikams labai patinka. Nors jau po dviejų valandų daromės truputį pavargę nuo visų įspūdžių, atrakcijos į pabaigą – tai kaip ir viską esame apėję.

Su bolt grįžtame į apartamentus. Kadangi pasitaiko labai karšta diena, einame prie Westfield Arkadia, ten yra fontanai, kur vaikai gali bėgioti ir maudytis. Vakare vaikus paliekame su aukle, o patys važiuojame į PGE Narodowy stadioną klausytis Pink koncerto.

Krokuva

Trečia diena. Ryte darome “self checkout” ir važiuojame iki Krokuvos. Krokuvoje truputį lyja lietus, bet vis tiek aplankome Vavelio rūmus (buvusi Lenkijos karalių rezidencija) ir šiek tiek praeiname pagrindine senamiesčio gatve. Lyjant smarkiam lietuj užkandame užeigoje skanios sriubos ir toliau važiuojame į Krokuvos Zoologijos sodą (daug kam turbūt vietoj to labai tiktų aplankyti Veličkas, bet ten jau esame buvę). Zoo kaina šeimai apie €31. Išlenda saulė – žmonių visai nėra (ką tik po lietaus), tai labai smagiai pasivaikštome, užtrunkame apie 2 valandas.

Vakare pasiekiame nakvynės vietą šalia Energylandijos. Patogus 1 kambario butukas 1 šeimai, vaikams patinka 2 aukštų lova.

Energylandia

Ketvirta diena. Ši diena skirta atrakcionų parkui Energylandia. Tai didžiausias atrakcionų parkas Lenkijoje, įkurtas 2014 m. (kiekvienais metais jie vis prideda naujų kalnelių, tai parkas išpopuliarėjo ir išsiplėtė tik pastaraisiais metais). Bilietus pirkome iš anksto internetu, nors vietoje irgi atrodo ne per ilgiausios eilės. Kaina šeimai gavosi apie €185 (149 PLN + 199*3 PLN). Parkas šiokiadienias dirba nuo 10h iki 20h, tai maždaug tiek laiko ir prabūname. Į vietą nuo apartamentų einame pėščiomis apie 10 min. Patogi sistema su tašėmis/kuprinėmis. Vieną kartą reikia nusipirkti spintelės apyrankę (14 PLN, apie €3) ir vėliau jau patogiai ties kiekvienu atrakcionu reikia savo turimus daiktus įsidėti į užrakinamą spintelę, o po atrakciono atsiimti. Dažnas klausimas būna, ar užtenka vienos dienos? Sakyčiau, jei einant ir į vandens parką – tada reikia antros dienos, bei neinant į vandens zoną (vėliau lankėmės terminiuose baseinuose), tai mums tikrai užteko vienos dienos. Išbandėme tikrai ne visus atrakcionus, bet kai kuriuos patikusius ir ne po vieną kartą. Popiet jau galva pradeda suktis :). Dar toks patarimas – atsisiųsti Energylandia programėlę. Patogu pasirinkti atrakcionus, ypač būnant su vaikais, matosi žemėlapis, laukimo laikas ir info nuo kokio ūgio įleidžia. Beje, dažnokai prie vieno atrakciono tekdavo pralaukti apie 30 min eilėje, bet sudarytas pavėsis (ne ant saulės), tai kaip ir viskas normaliai.

Gubalowka ir Krupowki

Penkta diena. Ryte vėl darome self checkout (raktus paliekame seifuke prie buto) ir vykstame link Zakopanės. Pasistatome mašiną Parking under Gubałówka 10 PLN/val – brangokai, yra ir kitų vietų netoliese pigiau, labiau kaip aikštelėse pas žmones, bet neturime grynųjų. Nuo čia visai netoli keltuvas į Gubalowka kalną. Bilietus irgi esame iš anksto nusipirkę internetu. Eilė prie pačių keltuvų pakankmai didelė. Tačiau ji juda labai greitai, keltuvai dideli, daug žmonių telpa. Kaina šeimai 104 PLN (2*29+2*23). Užsikėlus vaizdas visai gražus, bet tiesą pasakius labai jau sukomercinta vieta – labai daug žmonių, kavinių ir kitų atrakcijų (bobslėjus, arkliukai). Paeiname truputį toliau nuo žmonių link kalnų ir grįžtame atgal. Nusileidžiame ir esame visai prie Krupowki gatvės – pasivaikštome toje gatvėje ir užkandame kavinėje. Gal vis tik keltis į Kasprovo viršūnę būtų buvę įspūdingiau, bet ji toliau nuo centro, ir tada jau kažin ar būtume spėję praeiti Krupowki gatve. Nieko tokio, Kasprovo viršūnė liks kitam kartui.

Krupowki gatvė

Vakarop važiuojame į sekančią nakvynės vietą Borowy Dwór Biznes, SPA & FUN. Viešbutis yra su gražiu vaizdu ir visiškai šalia dviejų terminių baseinų Termy Goracy Potok ir Termy Szaflary. Pasirenkame geriau įvertintą didesnį Termy Goracy Potok. Beje, viešbutyje dar duoda 10% nuolaidos kuponą šiems terminiams baseinams. Vakarą iki 22h praleidžiame terminiuose, kur yra daug skirtingų temperatūrų baseinų, taip pat ir keli nusileidimo kalneliai.

Five Polish Ponds Valley žygis

Šešta diena. Pati gal sunkiausia, bet turbūt ir įspūdingiausia diena. Ryte važiuojame į Palenica Bialscanska mašinų stovėjimo aikštelę, bilietus esame nusipirkę iš anksto internetu (Palenica Bialscanska bilietai internetu). Atvykstame apie 9h ryte, jau labai daug mašinų, bet su turimais bilietais prisiparkuojame visai netoli įėjimo tam skirtame keliuke. Nusiperkame bilietus į Tatrų nacionalinį parką (9zl/diena) vietoje (nedidelė eilė) – sutaupant apie 10 min, galima buvo pirkti ir internetu.

Five Polish Ponds Valley pati trasa viso yra apie 16 km (gavosi realiai daugiau). Tikrai labai gražus ir įspūdingas maršrutas, yra ir sudėtingesnių atkarpų, bet mūsų septynmetė sėkmingai viską praėjo ir nezirzėjo (motyvacijai turėjome visokių skanėstų už įveiktas tarpines atkarpas). Internete rašo, kad trasą įprastai galima praeiti per 5 h 39 min (google maps – per 4h 20 min), bet mes užtrukome viso apie 8 valandas. Niekur neskubėjome – darėme pikniką ir kitokius sustojimus.

Visas maršrutas papunkčiui. Šiuos pagrindinius taškus google maps randa, todėl lengva naviguoti, o taip pat ir trasų spalvos aiškiai pažymėtos.

  • Praėję pro nacionalinio parko įėjimą, pradžioje apie 3 km einame asfaltuotu keliu raudonuoju maršrutu link Morskie Oko (labai daug žmonių).
  • Wodogrzmoty Mickiwicza krioklio, sukame iš kelio dešinėn žaliuoju statesniu maršutu link Dolina Pięciu Stawów Polskich.
  • Gerokai paėjus įvairaus sudėtingumo trasomis, pasiekiame Wielka Siklawa krioklį. Jis didžiausias Lenkijos Tatruose, vanduo krenta iš 70 m aukščio. Fantastiškas vaizdas, čia padarome pikniką.
  • Pasiekiame Five Polish Ponds Valley. Nuo gražių vaizdų įgauname jėgų.
  • Praėjus ežerus randame užeigą Schronisko PTTK w Dolinie Pięciu Stawów Polskich, kur nusiperkame kas kavos, kas ledų.
  • Toliau einame juoduoju maršrutu link Dolina Roztoki.
  • Takų sankryžoje grįžtame atgal į žaliąjį maršrutą.
  • Grįžtame į Palenica Białczańska prie mašinos.

Vakare pasinaudojame viešbučio Borowy Dwór Biznes, SPA & FUN nemokamais privalumais – spa suaugusiems, vaikų žaidimų kambariu, pramogų zona (biliardas, stalo tenisas ir pan.) – atidaryta iki 22h.

Septinta diena. Jei be sustojimų – apie 10 valandų kelionė atgal namo. O su įvairiais sustojimais pavalgyti bei apsipirkti grįžtame vidurnaktį.

Taigi, apibendrinant kelionę į Zakopanę automobiliu – sakyčiau labai puiki kelionė su skirtingomis atrakcijomis (amerikietiški kalneliai, terminiai baseinai, zoologijos sodas), nuostabia gamta (Zakopane), gražiais senamiesčiais (Varšuva, Krokuva) ir labai skaniu didelėmis porcijomis pasižyminčiu ir pigesniu nei Lietuvoje maistu.

0 0 balsų
Įvertinimas
guest

0 Comments
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
kelioniu-atradimai.lt
Register New Account
Reset Password
Compare items
  • Total (0)
Compare
0